ציטוטים (שיתופים ומכתבים) מתלמידים ומשתתפי קורסים


יוגה ומדיטציה
קודם לא אהבתי לזוז, תמיד סבלתי בשיעורי התעמלות. בשיעורים של רעיה פתאום למדתי ליהנות מהגוף ומתנועה. בשבוע שעבר הושטתי את ידי למדף גבוה במטבח ולפתע נמלאתי שמחה מהתנועה ומהנאה חדשה שחשתי ממנה נוכחתי שהגוף שלי עשוי לשרת אותי באהבה, בזרימה ובשמחה. זה כבר לא עונש לזוז.
לא יכולתי לישון. תפקדתי בלי שינה. שכנה שלנו דפקה בדלת של המרכז ליוגה באביחיל עבורי, ורעיה פתחה את הדלת, הקשיבה, וביקשה שאבוא. אחרי קורס מתחילים ותרגול יומיומי בבית, המצב השתפר. לאחר קורס מדיטציה, ישנתי כמו תינוק, המדיטציה היא תרופה לכל החיים. מתנה.
דרך היוגה חיי השתנו והמשמעות שמצאתי קודם, התחלפה במשמעות עמוקה לאין ארוך.


יוגהתרפיה והתמקדות
"היא נתנה לי את החופש והמרחב להיות אני (בשיעור יוגה תרפיה), ועם זאת לא בחוסר גבולות, היא ידעה לעצור ולכוון אותי כשנדדתי, גיליתי מקומות חדשים ומעניינים בגופנפש, שאני רוצה להמשיך ולהעמיק בהם. הייתה תחושה שהיא איתי, שהיא מכירה את הסבל ויכולה להכיל." בטיפול עם מתרגלת מנוסה ומורה ליוגה.
"זה לא יאמן כמה רושם השארת עלי זה היה לפני כמעט שני עשורים ואני עדיין זוכרת את השמיכה שכיסית אותי בה - וכשיצאתי ממנה יצאתי מרחם שיצרת לי בכוחותייך הנפשיים הטובים", תלמידה עם כאבים כרוניים ובעיות תנועתיות.

*
הי רעיה, היום אני בטוב, מתבוננת בעצמי חווה מרחקים משתנים מהמציאות ומהפרשנות אודותיה, כך שהנשימה קלה יותר. הגוף מצידו מגיב בשמחה, נע קצת אחרת ומתמסר בקלות למרווחים האלה ב"מציאות" (כנראה שכוח הכבידה יכול להשתנות מעט עם השינויים בתודעה). השינויים אמנם קטנים ועדינים אולם משמחים כמו תנועה קטנה במים, מזמנים אינספור אפשרויות רפלקטיביות וחיוך. הקושי אני מגלה יותר ויותר הוא המשגה שניתן לפעמים (כרגע לעיתים רחוקות) להיפרד ממנה...זה מרגיש כמו להעביר יד בענן, הרבה פחות אמיתי מתפוח לדוגמא. בתוך כל אלה מתגלים מחדש העונג, ההומור והסולדריות, הכרת התודה שבי באשר לנתינה שלך נמשכת אף היא אני מוקירה את ההקשבה המדויקת והמכוונת שלך ומאחלת לך שנה מצוינת במיוחד. באהבה, ר.

*
א. אחרי מפגש ביוגהתרפיה משולבת התמקדות, להחלמה מפציעה:"החיים שלי השתנו. התחלתי לעבוד, טוב לי מאד. נתת לי את המרחב שהייתי זקוקה לו ואני מודה לך מאד."
*

מדהים! זה כל כך מתאים לי!" - תלמיד יוגה שהגיע עם כאב בכתף, פגש התמקדות לראשונה וחווה בעזרתה כמה תובנות פורצות דרך, חשובות אולי אף יותר מריפוי הכאב בכתף...

*
בהתמקדות: "סוף סוך אני יכולה לפגוש את כל אלו בתוכי ולהתקדם הלאה" - תלמידה שהתקדמה.
"יש לך נוכחות מרפאה" י.

 

כתיבה

הקורס מומלץ ביותר! 
המקצועיות , 
הכלים שמקבלים, 
התהליך,
הידע  הרב 
של Raya Ginser,
האנרגיה  בשיעורים המופלאים ,הלמידה
וההכלה שלה
הם פשוט משהו נדיר.
אישה מהממת וקורס שיניע אתכם קדימה!
ממליצה בחום רב מניסיון!❤

מ.

*

"מה הייתי משנה בקורס שהיה? כלום, ממש כלום, היה מושחם כמו שהיה!" י.

*
לרעיה,
היצירה היא היכולת שלנו ללדת משהו חדש,
היצירה היא היכולת שלנו לרפא את עצמינו, לעצב את עצמינו,
בסדנת הכתיבה היוצרת נגענו ביצירתיותנו,
......חשפנו לאט לאט,
יצרנו סביבה תומכת, מאפשרת ומכילה.
הסדנה סייעה לנו ליצור בעקביות ובכל שבוע קיבלנו מימך ומהקבוצה כוחות חדשים להמשיך וליצור.
חיפשת ומצאת לנו בינות המילים, נקודות להתבוננות חוזרת.
הנהגת מעגל הקשבה שאיפשר הקשבה והשמעת הדברים בדרך מרפאה.
השרת עלינו מיכולותייך.
יחד איתך חווינו את המעבר שלך לסטודיו מרווח יותר,
ואת הגדולה שלך ושל העסק שלך.
והיום, נרגשים, אנו חושפים את פרות יצירותינו - חלקם בוסר עדיין,
והיום, נרגשים, אנו חושפים את פרות יצירותינו - חלקם בוסר עדיין,
וחלקם הולך ומבשיל.
תודה לך על הדרך הקסומה,
על ההקשבה והתמיכה,
בהוקרה שרונה צביקה ואלה.

 


מעגלי נשים והכשרת מנחות
הכשרת מנחות למעגלי נשים במכללת מהות עם סיגל אלבז: כדולה וכמדריכת הכנה ללידה, נרשמתי לקורס במטרה לרכוש כלי נוסף לעבודתי עם נשים. לשמחתי ולהפתעתי הגדולה, מצאתי הרבה יותר מזה. במהלך הקורס מצאתי את שושלתי המפוארת, את הקשר הנשי הבין-דורי המחבר ביני לבין כל אישה באשר היא. למדתי מהיכן הגעתי, ומכאן קלה הייתה הדרך את עתידי, אל מהותי, שהרי אדם אשר זוכר מניין הוא בא, ידע להישאר על שביל חייו ולמצוא את ייעודו. זכיתי ללמוד כלי תקשורת נפלא לעבודתי המקצועית כמו גם לתקשורת האישית, הזוגית והמשפחתית שלי. דרך מעגלי ההקשבה למדתי להקשיב באמת לנאמר לי, ודרך זאת גם לעצמי. הודות לכלים, לידע, ולניסיון שקיבלתי מכן, סיגל וריה הנפלאות, כיום אני יוצאת לדרך חדשה עם סדנה פרי עטי - סדרת מפגשים לנערות מתבגרות על טהרת מעגלי ההקשבה. תודה מקרב לב, גל קינן, דולה ומנחת מעגלי נשים.לרעיה,

 

רייקי
הרגשתי אנרגיה טובה בצורה יוצאת דופן מקיפה אותי ומאפשרת לי לנוח בתוכה, תחושת ביטחון אלוהי.
כתיבה, כתיבה ביוגרפית, כתיבה ויוגה
בסדנת הכתיבה נפתחה לי לא רק הכתיבה, שנחסמה עם בואי לארץ כעולה חדשה, אלא גם, ובעיקר, הציור, שנחסם מזמן, ב"עזרת" מורה שתלטנית. עד היום הציור הוא אחד מהכלים העיקריים שלי לאושר.
מתוך תרגילי הנשימה ותנוחות היוגה, נוצר מכתב מאגש לאירוע קשה שהתקיים מיד בתום הסדנה. הריפוי מקריאת המכתב היה לא רק שלי - כל נוכחי הטקס התקרבו אלי וביניהם.
רעיה יקרה, תודה גדולה על שהוצאת אותי ממצב של "לפנטז" אל עשייה ויצירה. ההספקים לא גדולים אמנם, אבל מאד משמעותיים מבחינת החוויה הפנימית. מקווה שעוד נמשיך יחד בצורה זו או אחרת, ושוב רב תודות וחיבוק גדול. נ. (השתתפה בקורס שנתי לכתיבת ביוגרפיה/אוטוביוגרפיה)