טיפול בחולי סרטן, מחלימים ומשפחותיהם 

רגע האבחון בסרטן הוא רגע דרמתי ואף טראומטי, בעיקר למאובחן עצמו, אך גם לקרוביו וגם לרופאיו, שלמדו להגן על עצמם עם הנסיון בדרכים אלו ואחרות. הטובים שבהם יכלו לשמור על חום ואכפתיות לחולה.

הסרטן בתרבות שלנו בחר לקחת על עצמו את התפקיד הלא אהוד להפגיש אותנו עם פחדנו העמוק ביותר - הפחד מהמוות.

אותו סרטן עצמו, בראייה נכונה, יכול להראות לנו את הדרך בחזרה לחיים, כי, בינינו, הסרטן הזה הגיע לתוך חיים עם מצוקה מודעת או לא מודעת שלא הצלחנו לתקן בדרכים המורגלות של שליטה במצב המסויים, ונעלם מהם משהו חשוב מאד ועקרוני, אפילו אפשר לקרוא לזה לפעמים "משמעות".

מטרת הסרטן היא לעזור לנו להיגמל מדפוסי רגש ישנים וטבועים עמוק כמו אשמה, איבה ופחד ולנפנות מבט חודר ועמוק פנימה.

לעקוב אחרי העלילה הפנימית, איך היא הסתבכה ככה שאיבדנו את החיבור להוויה האמיתי שלנו, ול]תור את התסבוכת בהקשבה עמוקה, סקרנות ואהבה.

קשה להבין עד כמה המפתח לריפוי לא נמצא בהעלמה הפיזית של ה"אוייב", וכמה משמעות יש לרמות של המשמעות, החיבור להוויה האמיתי שלנו ולרגש.

כמחלימה, מלווה מחלימים, גם ממצב "סןפני", כמורה ליוגה ויוגית מעל 25 שנה ומרפאה הוליסטית בעסרת התמקדות ורייקי, אני יכולה להגיד בוודאות שהמפתח האמיתי לריפוי נמצא בתוכנו, כמו שגם המפתח לחולי.

זה לא אומר שאני שוללת את השימוש הנכון והמושכל בחומרים טבעיים או רפואיים, נהפוך הוא - רובנו זקוקים להלמש פיזית של הטיפולל הרוחני והרגשי, עדיין.

האתר הזה מלא בדרכים טובות לתיקון הטעויות שהזמינו את הסרטן לחיינו, ובפרט אני ממליצה על השתתפות בשיעורי היוגה הטיפולית ועל מפגשי התמקדות ורייקי.

שיעורי יוגה פתוחים וללא תשלום לחולי סרטן ומשפחותיהם בימי שלישי ב 08:30

לחולים, באם הם ילדים או בוגרים, לבני המשפחה וליקירים...

בזמן האבחון, המחלה, ההחלמה, בזמן הטיפולים הקשים (מי שבוחר בדרך זו), בזמן החרדה והמשבר, אי של שפיות בתוך המערבולת אליה נקלענו, החולים ויקיריהם... כשהחיים משתנים מקצה לקצה והמובן מאליו מושם בסימן שאלה ענק.

דרכים נסללות להגדלת השפיות בהתמודדות והחיבור לדרך חדשה:

* טיפולי רייקי והילינג

* התמקדות (פוקוסינג)

* זיהוי שורש הבעיה וליווי בשינוי המרומז.

* יוגה-תרפיה ומדיטציה כולל הדרכה לתרגול בבית

* מעגלי הקשבה משפחתיים / מערכתיים

* הפניות לטיפולים ותרופות הוליסטיים שונים

חשוב מאד!!!

המחלה אינה רק של האדם שגופו חולה, אלא ביטוי של משהו שנמצא במערכת המשפחתית והקרובה.

גם אם יטופל הגוף בכל הטיפולים החדשניים, עד שלא יגיע ריפוי לנפש, למערכות ההשתייכות ולרוח, האפשרות של חזרת המחלה או תסמינים אחרים אצל  האדם או במערכת גדל.

מסע הריפוי הוא מסע העצמה לכל הנוגעים בדבר, אם הם מוכנים ומסוגלים לקחת את הצעד הראשון במחוייבות להתעוררות עצמית ומערכתית.

כמו כל מחלה, ובאופן דרמתי בהרבה יותר, הופעת הסקטן היא קריאה להחזרת אהבה לחיים.

במקרים של ילדים זה ברור הרבה יותר וחשוב מאד מאד שההורים ייקראו את המפה נכון, הם זקוקים לעזרה כי המצוקה חריפה והאחראיות מטלטלת.

יש בנו פחד עמוק ממחלת הסרטן, כאילו עצם המילה כבר מזכירה לנו את זמניות החיים.

חולי סרטן רבים מגיבים בהלם לאבחון, כמו גם הקרובים אליהם.

הטיפולים הרפואיים לא תמיד עוזרים ולפעמים אף מחלישים את הגוף ןאפילו ממיתים.

נזקי הטיפולים האלו לא ידועים מראש ולעיתים הופכים את ניצול המחלה לנכה...

הטיפול בחולי סרטן צריך להיות מערכתי ולכתות טיפול בבני משפחה וקרובים רגשית מכמה סיבות מרכזיות שיפורטו במאמרים מיוחדים.

בין אם החולה בוחר להשתמש בטיפולים הרפואחחם כמו שהוצעו לו, בין אם הבחירה היא להשתמש בחלק או בכלל לא להיעזר ברפואה הקונבנציונאלית בשלב זה או אחר, המסע לזיהוי כוחות החיים ומטרת המחלה הינו חלק חשוב בריפוי.

בחירת המושג "מטרת המחלה" היא בחירה מודעת שבאה על בסיס האמונה שמחלה זו באה לשרת שינוי בחיי החולה וסביבתו הקרובה, שיוי שבעצם מחכה כבר לפחות שנה או שנתיים להתרחש ולא הצליח לבקוע את מעטה ההרגל והפחד.

לפי ד:ר המר, יוצר ה"רפואה החדשה", נמצא "משבר ביולוגי" שהתרחש בחיי החולה שנה-שנתיים בערך לפני פרוץ הסרטן, והריפוי טמון בפיתרון משבר זה.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר אם לשיחה ספונטאנית וייעוץ, אם למפגש הכרות ובדיקה הדדית של היכולת שלי לעזוק, או פשוט לשיחה לא מחייבת.

אני כאן כדי לעזור...

טיפול בחולי סרטן

נזקי הטיפולים האלימים:

הטיפול לא תמיד מסתיים עם היעלמות הסרטן - נזקי הטעפולים, בעיקר הקרינה, בעיקר אצל ילדים, אבל לא רק...

מסע הריפוי נמשך הרבה אחרי, וטוב להתכונן מראש רגשית ותקציבית

קטע מתכניתו של אמנון לוי, "פנים אnh,hu," בו אני מרואיינת עם ביתי היקרה, על הנושא, קישור

קישור לבלוג ריפוי סרטן במבט חדש